هزینه فلوراید تراپی کودکان

هزینه فلوراید تراپی کودکان

هزینه فلوراید تراپی کودکان : فلورایدتراپی یکی از روش هایی می باشد که با استفاده از آن می توان مانع از پوسیدگی دندان های کودکان و بزرگسالان شد.

بیشتر مشکلات پوسیدگی دندان در بزرگسالی از زمان کودکی آغاز می شود.

فلوراید تراپی چیست و چه اهمیتی دارد؟

فلورایدتراپی به معنای استفاده موضعی از فلوراید در فواصل زمانی معین بر روی دندان های کودکان می باشد. هدف از فلوراید تراپی افزایش مقاومت دندان های کودکان و جلوگیری از پوسیدگی دندان های آن ها می باشد.

فلوراید تراپی در کودکان

مینای دندان از کریستال های معدنی فشرده تشکیل شده است که در لایه بیرونی تاج دندان قرار می گیرد. باکتری های موجود در پلاک دندان باعث از بین رفتن مواد معدنی در دهان می شوند و از قند موجود در دهان تغذیه کرده و اسیدهایی را تولید می کنند.

اسیدهای تولید شده توسط باکتری ها کریستال های مینای دندان را در خود حل می کنند و در صورتی که مینای دندان، مواد معدنی خود را از دست بدهد و آن مواد معدنی دوباره باز نگردند دندان دچار پوسیدگی می شود.

فلوراید تراپی باعث مقاوم شدن مینای دندان می شود.

 

هزینه فلوراید تراپی کودکان

 

سن فلوراید تراپی کودکان

فلوراید تراپی برای کودکان بعد از سن ۳ سالگی آغاز می شود زیرا در این سن تمامی دندان های کودکان رشد کرده اند، اما اکثر والدین کودکان شان را از سن ۶ سالگی و با رویش دندان های دائمی برای انجام فلورایدتراپی به دندانپزشک کودکان می برند.

فلوراید تراپی چگونه انجام می شود؟

ابتدا تمامی دندان های کودکان با یک برس مخصوص مانند مسواک توسط دندانپزشک کودکان تمیز می شوند. سپس تمامی دندان های کودک توسط دندانپزشک اطفال با ژل فلوراید به مدت ۴ دقیقه پوشیده می شود.

هنگامی که فلوراید تراپی بر روی دندان های کودکان انجام می گیرد برای این که کودک آب دهان خود را نخورد از ساکشن در دهان او استفاده می شود.

پس از گذشت ۴ دقیقه اضافات  ژل فلوراید با گاز استریل یا پنیه از روی دندان ها پاک می شود و کودک آب دهان خود را خارج می کند.

والدین باید توجه داشته باشند پس از گذشت ۳۰ دقیقه از انجام فلوراید تراپی به کودکان هیچ گونه ماده خوراکی ندهند و در صورتی که در دهان کودک شان بزاق جمع شد کودک را جهت خارج کردن بزاق راهنمایی کند.

هزینه فلوراید تراپی کودکان چقدر می باشد؟

هزینه فلوراید تراپی کودکان نسبت به سایر درمان های دندانپزشکی کودکان مانند درمان پوسیدگی و پرکردن دندان کمتر می باشد.

پس با توجه به این موضوع می توان گفت با انجام فلوراید تراپی از پوسیدگی دندان های کودکان تان جلوگیری کنید.

هزینه فلوراید تراپی با توجه به قیمت ژل فلوراید و دستمزد دندانپزشک اطفال تعیین می شود.

دکتر ماندانا حجازی
متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان - دارای بورد تخصصی، عضوو هیئت علمی دانشگاه

( ارتودنسی اطفال - فیشور سیلانت - فلوراید تراپی - فضانگهدارها - روکش دندان شیری - عصب کشی دندان شیری دنـدانپزشکی تحت بیهـوشی)