بهترین متخصص دندانپزشک اطفال

بهترین متخصص دندانپزشک اطفال در کرج

دکتر ماندانا حجازی بهترین متخصص دندانپزشک اطفال ، از بهترین دندانپزشکان اطفال در کرج ، سال ها تجربه کار در این زمینه را داشته و نمونه کارهای موفق بسیاری را در کارنامه کاری خود ثبت کرده اند ؛ با مراجعه به اینستاگرام دکتر ماندانا حجازی ، از بهترین متخصصان دندانپزشکی کودکان می توانید ، اطلاعات بیشتری در رابطه با ایشان کسب کرده و همچنین ، نمونه کارهایشان را نیز مشاهده نمایید. ( دندانپزشکی اطفال )

در ذیل ، به برخی از خدمات دکتر حجازی متخصص دندانپزشکی اطفال ، اشاره شده است.

 • فلوراید تراپی
 • جرمگیری
 • فیشور سیلانت
 • ارتودنسی پیشگیری
 • درمان تحت بیهوشی
 • فضا نگه دارنده ها
 • و از این قبیل موارد

بهترین متخصص دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال در حوزه سلامت بهداشت دهان و دندان کودکان فعالیت می کند ، بهترین متخصص دندانپزشک اطفال فردی می باشد که رفتار مناسبی با کودک داشته باشد و بتواند بهترین روش درمانی را برای او انتخاب کند.

در مواقعی که والدین به دنبال بهترین متخصص دندانپزشک اطفال هستند ، می توانند از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید ؛ والدین بهتر است پس از تهیه لیستی از متخصصین دندانپزشکی اطفال در نزدیکی محل سکونت خود درباره میزان تحصیلات و سوابق کاری آن ها تحقیق کند و پس از آن کودک خود را برای درمان هر ۴ الی ۶ ماه یک بار برای چکاپ و درمان نزد او ببرند.

دندانپزشک اطفال ، یکی از شاخه های تخصصی دندانپزشکی می باشد ؛ دندانپزشکانی که قصد تحصیل در این زمینه را دارند ، باید یک دوره ۳ ساله تخصصی در رابطه با دندانپزشک کودکان را پشت سر بگذارند.

بهترین دندانپزشک اطفال

بهترین دندانپزشک کودکان ، توانایی حل مشکل کودکان در کم ترین زمان با بهترین روش درمانی را دارد ؛ دکتر ماندانا حجازی ، متخصص دندانپزشک اطفال ، از جدیدترین روش های درمانی و روانشناسىی هنگام رویارویی با کودکان استفاده می کنند ، این موضوع سبب می شود ذهنیت کودکان از دندانپزشکی تغییر کرده و حتی به امور دندانپزشکی علاقمند شوند.

انتخاب بهترین متخصص دندانپزشک اطفال

یافتن بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، اهمیت بسیاری دارد ؛ چرا که اولین تجربه مراجعه به دندانپزشک در ذهن کودکان باقی می ماند ؛ علاوه بر تجربه اولین مراجعه به دندانپزشک ، والدین نیز نقش به سزایی در شکل گیری ذهنیت کودکان در رابطه دندانپزشکی دارند ؛ به همین علت توصیه می شود که جهت تنبیه کودکان ، آن ها را از امور پزشکی نترسانید.

 

والدین ، جهت یافتن بهترین دندانپزشک کودکان در شهر خود می توانند به جستجو در موتورهای جستجو پرداخته یا از دوستان و آشنایان خود که در این زمینه اطلاعات دارند ، کمک بگیرند ؛ لازم به ذکر است پس از یافتن دندانپزشک کودکان ، بهتر است اولین مراجعه تنها به انجام چکاب و معاینات ختم شود و در صورت رضایت از دندانپزشک ، روش های درمانی مورد نیاز در جلسات بعدی انجام شوند.

اولین ویزیت توسط بهترین متخصص دندانپزشک اطفال

یک دندانپزشک کودکان خوب ، به والدین توصیه می کند که برای نخستین ویزیت کودک خود را قبل از یک سالگی به کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان ببرند.

شاید برخی از والدین گمان کنند که این زمان بسیار زود می باشد ؛ در حالی که برای یادگیری موارد مربوط به بهداشت دهان و دندان کودکان ، بررسی وجود پوسیدگی دندان و غیره بهترین زمان می باشد ؛ والدین بهتر است بدانند که پوسیدگی به گونه های متفاوتی باعث آسیب رساندن به دندان های نوزادان و کودکان می شود و در صورت بروز پوسیدگی کمتر از شش ماه لایه سخت و بیرونی دندان از بین رفته و علاوه بر دندان درد و  غیره دهان کودک بوی بدی می دهد.

بهترین متخصص دندانپزشک اطفال

درباره خدماتی که در دندانپزشکی اطفال ارائه می شود ؛ در مقالات مختلف توضیحاتی را مطرح نموده ایم ؛ اما بهتر است ، بدانید که در برخی از مواقع فوریت هایی در دندانپزشکی کودکان وجود دارد که عبارتند از :

 • دندان درد
 • آبسه و سلوليت دندانى
 • شکستگی و جدا شدن دندان کودکان
 • جابه جا شدن دندان
 • شکستگی تاج دندان
 • شکستگی ریشه
 • کوفتگی دندان
 • و غیره.

مراقبت های لازم برای جلوگیری از پوسیدگی دندان به شرح ذیل می باشد :

 1. بهترین دکتر دندانپزشک کودکان ، در جلسه مشاوره و معاینه به والدین رعایت موارد ذیل را توضیح می دهد ؛ تا از بروز پوسیدگی دندان در نوزادان و کودکان جلوگیری شود.
 2. مادران پس از هر بار شیر دادن به کودک با یک گاز استریل دندان ها و لثه کودک را تمیز کنند ، چرا که در کودکان زیر سه سال شیردهی در زمان خواب یکی از عوامل پوسیدگی دندان محسوب می شود.
 3. با رویش اولین دندان کودک از مسواک های نرم و سایز کوچک برای تمیز کردن دندان روییده شده ، استفاده کنید.
 4. کودک تا سن ۶ سالگی نمی تواند خود دندان هایش را مسواک بزند و والدین باید خود اقدام به مسواک زدن دندان های کودک شان کنند.
 5. پس از شش سالگی والدین مسواک زدن را به کودک خود آموزش داده و تا مدتی او را همراهی کنند تا به درستی مسواک زدن را یاد بگیرد.
 6. در صورتی که کودک از مسواک و نوشابه استفاده می کند ، والدین بهتر است از نوع بدون قند آن برای کودک تهیه کنند تا دندان هایش دچار پوسیدگی نشود.

ویژگی بهترین متخصص دندانپزشک اطفال

 1. بهترین دندانپزشک اطفال ، شخصی است که توانایی برقرار کردن ارتباط با کودکان و همچنین ، ایجاد فضای صمیمانه را داشته باشد تا کودک بتواند به وی اعتماد کند.
 2. دندانپزشک اطفال ، باید منبع آرامش باشد تا بتواند کودکان را از هر گونه استرس دور کنند.
 3. بهترین دندانپزشک کودکان ، کسی است که با بررسی های مورد نیاز بهترین روش درمانی را به بیماران پیشنهاد داده و در کم ترین زمان مشکل آنان را بر طرف کند و همچنین ، از تحمیل روش های اضافی به آن ها خودداری کند.
 4. دندانپزشک اطفال ، باید علاوه بر تمرکز بر روی درمان مشکل فعلی کودکان به سلامت دندان های آن ها در آینده نیز فکر کند.
 5. دندانپزشک اطفال ، باید والدین را از نکات مربوط به بهداشت دهان و دندان مطلع کرده و در این باره به آن ها آموزش دهد.

درمان پوسیدگی دندان کودکان

در صورتی که دندان کودک تان دچار پوسیدگی شد ، سریعا او را نزد بهترین متخصص دندانپزشک اطفال ببرید تا پس از معاینه بهترین روش درمانی برای او انتخاب شود ؛ در مقاله مربوط به درمان پوسیدگی دندان کودکان ، به طور کامل توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید به آن مراجعه کنید.

فلوراید تراپی

می توان گفت که فلوراید تراپی ، یکی از مهم ترین خدمات دندانپزشکی اطفال می باشد ؛ چرا که ، با نفوذ به مینای دندان و افزایش مقاومت دندان ها ، از بروز پوسیدگی در آن ها جلوگیری می کند ؛ فلوراید ، ماده ای معدنی است که در آب نیز وجود دارد و منجر به بروز هیچ عارضه ای در کودکان نمی شود ؛ فلوراید ، علاوه بر آب در برخی از خمیر دندان ها و دهانشویه ها نیز وجود دارد ؛ لازم به ذکر است که استفاده از این ماده ، باید زیر نظر متخصص دندانپزشکی اطفال باشد.

جرمگیری دندان کودکان

پلاک های نرم و چسبنده موجود در نوشیدنی ها و مواد غذایی به دندان ها چسبیده و به تدریج ، به جرم دندان تبدیل می شوند ؛ امکان از بین بردن جرم دندان با مسواک وجود نداشته و بدین منظور ، باید حتما به دندانپزشک مراجعه کرد ؛ جرم دندان ، منجر به بروز پوسیدگی دندان می شود ؛ از این رو جرمگیری دندان کودکان ، از اهمیت به ویژه ای برخوردار می باشد و به هیچ عنوان ، نباید در ارتباط با آن سهل انگاری کرد.