دندان پزشکی کودکان

دکتر حجازی

دندانپزشک کودکان خوب در کرج

فهرست مطالب

معرفی دندانپزشک کودکان خوب در کرج

کسانی که قصد انتخاب یک دندانپزشک کودکان خوب در کرج را دارند تا کودک خود را برای معاینه و خدمات دندانپزشکی نزد او ببرند بهتر است این مقاله را مطالعه کنند. به این نکته مهم توجه کنید که یک دندانپزشک با متخصص دندانپزشک کودکان تفاوت دارد، یک دندانپزشک کودکان پس از اتمام دوره دندانپزشکی عمومی در آزمون تخصص شرکت کرده و به مدت ۳ سال دوره های تئوری و عملی تخصص را گذارنده است و دانش کافی در رابطه با رفتار با کودکان و روش های درمانی مناسب آن ها را می داند.

  • برای انتخاب یک دندانپزشک کودکان خوب در کرج می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
  • پس از تهیه لیستی از بهترین دندانپزشکان کودک درباره آن ها و میزان تحصیلات و سوابق کاری شان تحقیق کنید و پس از آن کودک خود را برای معاینه نزد او ببرید.
  • حتما برای انتخاب یک دندانپزشک کودکان خوب در کرج نظر کودک را نیز بپرسید چرا که باعث می شود کودک در هنگام مراجعه به دندانپزشکی دچار ترس و استرس نشود.

دندانپزشک کودکان خوب در کرج

درباره دکتر ماندانا حجازی بهترین دندانپزشک کودکان خوب در کرج

دکتر ماندانا حجازی ، دندانپزشک کودکان خوب در کرج ، در سال ۱۳۸۳ دوره دندانپزشکی عمومی پذیرفته شد و این دوره را به عنوان یک دانشجوی فعال و ممتاز سپری کرد.

ایشان در سال  ۱۳۹۱ در دوره تخصص دندانپزشکی اطفال پذیرفته شد و با موفقیت این دوره را نیز سپری کرد و در سال  ۱۳۹۴ توانستند بورد تخصصی خود را بگیرند.

ايشان در دانشكده دندانپزشكى قزوين به عنوان استاد مشغول به فعاليت شدند و  هم اکنون در استان البرز به عنوان دندانپزشک کودکان مشغول فعاليت هستند.

دندانپزشک کودکان خوب در کرج

  1. یک دندانپزشک کودکان خوب از روش های فلورایدتراپی و فیشورسیلانت برای جلوگیری از پوسیدگی استفاده می کند.
  2. در صورت تشخیص نامرتبی دندان یا ناهنجاری های فکی ، کودک را به یک متخصص ارتودنسی خوب معرفی می کند تا با استفاده از روش های ارتودنسی پیشگیری از بروز ناهنجاری های فکی و دندانی پیشگیری کند.
  3. در صورت بروز پوسیدگی دندان در کودکان با استفاده از تکنیک های مناسب اقدام به برطرف کردن آن ها می کند.
  4. در صورتی که دندان کودک نیاز به جرمگیری و بروساژ داشته باشد ، انجام می دهد.
  5. به والدین روش های مراقبت از بهداشت دهان و دندان کودکان را آموزش می دهد.
  6. در صورتی که کودک عادات دهانی داشته باشد ، نکات مربوط به ترک آن را به والدین توضیح می دهد.
  7. در صورتی که کودک ترس از دندانپزشکی داشته باشد ، روش های مناسب برای کاهش ترس و اضطراب را به والدین آموزش می دهد.

پر کردن دندان کودکان

در مواقعی که پوسیدگی دندان در کودکان ، شدید نباشد ؛ متخصص دندانپزشکى اطفال ، از طریق پر کردن دندان به درمان پوسیدگی آن می پردازد ؛ اما در صورتی که پوسیدگی دندان ، شدید باشد ؛ متخصص دندانپزشک کودکان ، باید اقدام به انجام عصب کشی نماید.

همانطور که متوجه شده اید ؛ پر کردن دندان کودکان ، یکی از روش های ترمیم دندان ها می باشد که هم بر روی دندان های شیری و هم بر روی دندان های دائمی انجام می گیرد.

دندانپزشک کودکان خوب در کرج

انجام سیم کشی دندان کودکان

در صورت مراجعه منظم به متخصص دندانپزشک اطفال ، ایشان می توانند نامرتبی ، فشردگی و شلوغی ، جلو یا عقب بودن دندان ها را تشخیص دهد و در زمان مناسب ، می تواند با ارتودنسی پیشگیری به رفع مشکلات بپردازد ؛ بدین ترتیب روند رشد فک کودکان ، تحت کنترل قرار می گیرد.

از دیگر مزایای این روش باید به این موضوع اشاره کنیم که احتمال نیاز به جراحی فک در بزرگسالی را کاهش می دهد.

روکش دندان شیری در کودکان

در زمانی که دندان کودکان در اثر پوسیدگی از بین برود ؛ به کمک روش روکش دندان شیری ، می توان به حفظ دندان از بین رفته پرداخت ؛ بدین طریق که کل سطح دندان را پوشانده و از پوسیدگی و شکستگی مجدد آن ، خودداری می کنند ؛ لازم به ذکر است ، روکش دندان در کودکان با بزرگسالان ، متفاوت می باشد و به همین علت ، به والدین توصیه می شود ؛ حتما کودک خود را نزد متخصص دندانپزشک کودکان ، ببرند.

سفید کردن دندان کودکان

بسیاری از والدین ، از بد رنگی دندان های کودکان خود ناراضی می باشند ، در این مواقع با سفید کردن دندان ها ، آن ها می توان به رفع بد رنگی ها پرداخت.

سوالات متداول دندانپزشکی کودکان

در ذیل به برخی از پرتکرارترین سوالات والدین در مورد دندان کودکان ، پاسخ داده شده است ؛ با ما همراه باشید.

آیا دندان های شیری هم نیاز به عصب کشی دارند ؟

بله ، در دندان های شیری نیز در صورت نیاز ، درمان ریشه صورت می گیرد ؛ اما درمان ریشه در دندان های شیری نسبت به دندان های دائمی ، از نظر تکنیک تفاوت هایی دارد ؛ لازم به ذکر است دندان های شیری ، تا زمانی که متخصص دندانپزشکی اطفال تشخیص دهد ، باید در دهان باقی بمانند ؛ چرا که کشیدن آن ها ، ممکن است منجر به بروز اختلال در نظم و ترتیب دندان های دائمی شود.

دندانپزشک کودکان خوب در کرج

آیا مصرف قطره آهن احتمال خرابی دندان های کودکان را افزایش می دهد ؟

خیر ، قطره آهن عامل خرابی دندان های کودکان نبوده و تنها به این علت که حاوی رنگدانه است ، امکان باقی ماندن رنگ آن بر روی برخی از نواحی دندان وجود دارد ؛ لازم به ذکر است احتمال بروز تغییر رنگ دندان ها در اثر مصرف قطره آهن ، در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار کاهش می یابد.

رعایت بهداشت دهان و دندان در کودکان باید از چه سنی آغاز شود ؟

طبق توصیه متخصص دندانپزشک اطفال ، بهداشت دهان و دندان در کودکان حتی قبل از رویش دندان ها باید آغاز شود ؛ بدین صورت که والدین دهان نوزاد را بلافاصله پس از مصرف شیر ، با استفاده از گاز مرطوب تمیز کنند.

بهترین زمان به منظور ویزیت دندان های کودکان چه سنی است ؟

بهتر است والدین ، کودکان خود را پس از رویش اولین دندان شیری به منظور انجام معاینات مورد نیاز نزد متخصص دندانپزشک اطفال ببرند.

زمان رویش دندان های کودکان از چه سنی است ؟

رشد دندان های شیری ، معمولا از ۶ ماهگی آغاز شده و تا ۳ سالگی اتمام می یابد ؛ لازم به ذکر است بروز وقفه چند ماهه ، در این مدت زمان طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ البته در صورتی که وقفه رخ داده به بیش از ۶ ماه بیانجامد ، باید به متخصص دندانپزشک کودکان مراجعه شود.

( تعداد دندان های شیری ۲۰ عدد است. )

پوسیدگی شیرخوارگی با شیشه شیر چیست ؟

در برخی از مواقع با کودکانی مواجه خواهیم شد که به محض رویش یا اندکی پس از رویش دندان ها ، با پوسیدگی دندان مواجه می شوند که علت آن خوردن مکرر شیر به ویژه از شب تا صبح است ؛ چرا که در این صورت لاکتوز شیر به مدت طولانی بر روی دندان ها باقی می ماند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات