متخصص ارتودنسی اطفال کرج

متخصص ارتودنسی اطفال کرج

بهتر است بدانید اولين ويزيت ارتودنسى كودكان در سن ٧ سالگى انجام مى شود. بسيارى از مشكلات در اين سن قابل شناسايي هستند.  در اين سن، متخصص ارتودنسى اطفال با بررسى و معاينه كودك، مشكلات كودك را شناسايي كرده و در صورتى كه اين مشكلات نياز به درمان با وسايل و دستگاه هاى مخصوص در اين سنين را داشته باشد، اقدام به درمان كودك مى نمايد.  والدینی که قصد انجام ارتودنسی در کودکان خود را در شهر کرج دارند بهتر است یه بهترین متخصص ارتودنسی اطفال در کرج مراجعه کنند.

به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که دندانپزشک کودکان تشخیص دهد که کودک نیاز به ارتودنسی دندان دارد بهتر است در همان سنین پایین انجام شود چرا که در سنین پایین سرعت بهبودی بالاتر و میزان عارضه و غیره کمتر می باشد.

البته درمان در اين سنين تنها محدود به مواردى مى باشد كه بتوان به دليل رشد كودك ، مشكلات را حل نمود. معمولاً بسيارى از مشكلات عمده در اين سنين درمان مى شوند و در صورت وجود مشكلات جزئي ، اين درمان ها به سنين بالاتر موكول مى شود.

معمولاً مشكلات موجود در فكين كودكان در اين سنين قابل درمان است و در صورت درمان نشدن، نيازىند انجام جراحى در سنين بالاتر خواهند بود.

دندانپزشک کودکان با توجه به شدت عارضه و ناهنجاری فکی و دندانی از یکی از روش های درمان ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک استفاده می کند.

در ارتودنسی کودکان علاوه بر درمان نامرتبی دندانی ، اصلاح طرح لبخند نیز انجام شده و پوسیدگی ها و جرم دندان نیز رفع می گردد.

 

متخصص ارتودنسی اطفال کرج

 

چه کسی درمان ارتودنسی کودکان را انجام می دهد؟

والدین با مراجعه به متخصص دندانپزشکی کودکان می توانند اطلاعات لازم در خصوص درمان ارتودنسی و ارتودنسی پیشگیری به دست مى آورند. تشخيص درست و درمان مناسب ارتودنسى به دليل ماهيت پيچيده رشد و تكامل دندانها و فكين كودكان بسيار پيچيده و دشوار است. بنابراين براى انجام درمان ارتودنسى كودك خود به بهترين متخصص ارتودنسى كودكان مراجعه نمائيد تا بهترين نتيجه را از درمان به دست آوريد.

درمانهاى ارتودنسى ، درمانهاى طولانى مدت هستند، بنابراين به دليل زمان طولانى درمان و نياز به ويزيت هاى ماهيانه بهتر است درمان در شهر محل زندگى انجام شود.

درمان ارتودنسی شما را بهتر است در شهری که زندگی می کنید انجام دهید به عنوان مثال اگر ساکن کرج هستید بهتر است به متخصص ارتودنسی خوب در کرج مراجعه کنید چرا که در این صورت رفت آمده شما راحت تر بوده و می توانید با خیال آسوده جلسات ویزیت را بروید و در صورت بروز عارضه ای دندانپزشک در دسترس شما می باشد.

متخصص دندانپزشکی کودکان در فردیس کرج

دکتر ماندانا حجازی جزء بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج می باشند که پس از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی و ورود در دوره تخصص واحدهای تئوری و عملی خود را به خوبی سپری کرده  و چندين سال است كه به درمان كودكان مشغول مى باشد.

والدین می توانند برای معاینه و ویزیت دندان ها ، کودک خود را به بهترین کلینیک ارتودنسی در کرج ببرند . كلينيك ارتودنسى كودكان دکتر ماندانا حجازى نيز در كرج مى باشد و به درمان ارتودنسى كودكان از سنين پائين مى پردازند و در صورتى كه در سنين بالاتر هم نياز به ادامه درمان داشته باشند تحت نظارت يك متخصص ارتودنسي درمان مى شوند.

در اين مجموعه والدين بدون نگرانى از روند درمان ارتودنسى ، اطمينان حاصل مى كنند كه تا بزرگسالى كودكانشان، تحت نظارت دقيق و منظم خواهند بود و كودك هيچگاه حين درمان رها نخواهد شد.

 

متخصص ارتودنسی اطفال کرج

 

در چه مواردی از ارتودنسی پیشگیری در کودکان استفاده می شود؟

  • در مواقعی که دندان شیری به دلیل برخورد ضربه ، یا پوسیدگی و سایر عوامل از بین رفته باشد.
  • در مواقعی که دندان شیری زودتر يا دیر تر از زمان موعد خود بیافتد.
  • زمانى كه فك بالا يا پائين تنگ تر از حالت معمول خود هستند.
  • زمانی که دندان های کودک جلو يا عقب باشند. زمانى كه دندانها نسبت به يكديگر موقعيت نامناسبى داشته باشد و رابطه معمول آنها بر عكس شده باشد كه تحت عنوان كراس بايت نام برده مى شود.
  • زمانی که فک کودک جلو یا عقب باشد.
  • در برخی مواقع دندان اضافه در دهان کودک وجود دارد که در این صورت نیز از ارتودنسی پیشگیری استفاده می شود.
  • برخی از کودکان به طور مادرزادی تعداد دندان های شان کمتر می باشد.
  • عادات بد دهانی که برخی از کودکان به آن دچار هستند مانند مکیدن انگشت.

انواع روش های درمان ارتودنسی :

بهم ريختگى و نامرتب بودن دندانها و يا مشكلات فكى ( عقب يا جلو بودن فك ) نيازمند درمان ارتودنسى مى باشند. بر حسب نوع و شدت مشكل و سن بيمار درمان ارتودنسى با روش هاى مختلف انجام مى شود.  برای درمان ارتودنسى همانطور که گفته شد از دو روش ارتودنسى ثابت یا ارتودنسی متحرک استفاده می شود.

ارتودنسی ثابت

در ارتودنسی ثابت ، براکت ها بر روی دندان نصب می شود و بیمار نمی تواند آن ها را از دهان خود خارج کند. اين روش معمولاً زمانى انجام مى شود كه دندانها دچار چرخش و نامرتبى باشند و مشكلى در فك بيمار وجود نداشته باشد.

اين درمان معمولاً بعد از رويش كامل دندانهاى دائمى و در سنين بالاتر انجام مى شود. البته تمامى مشكلات بيماران را نمى توان با ارتودنسى ثابت يا متحرك برطرف نمود. گاهى براى به دست آوردن نتيجه مناسب از درمان، نياز به انجام جراحى فك همراه ارتودنسى نيز مى باشيم.

 

متخصص ارتودنسی اطفال کرج

 

ارتودنسی متحرک

ارتودسنی متحرک همانطور که از نامش مشخص است می توان در مواقع خوردن غذا و مسواک زدن از دهان خارج نمود و پس از آن مجدداً در دهان قرار داد.

اين وسايل معمولاً زمانى استفاده مى شوند كه مشكلاتى در فك وجود داشته باشد و به دليل سن پائين كودك و رشد فكين ، امكان اصلاح اين مشكلات در سنين پائين وجود دارد. گاهى با اين وسايل نيز مى توان دندانهاى عقب يا جلو را با استفاده از فنر يا پيچ جابجا نمود.

به طور كلى اين وسايل براى موارد مشخص و معمولاً در سنين پائين قابل استفاده است.

قیمت ارتودنسی در کرج چقدر می باشد؟

والدین با مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی اطفال در کرج و پس از معاینه و بررسی هزینه درمان ارتودنسی را جویا شوند.

به این نکته توجه داشته باشید که معمولاً با انجام ارتودنسى پيشگيرانه مى توان بسيارى از مشكلات را برطرف نمود و بنابراين نيازى به صرف هزينه هاى بيشتر در آينده نخواهد بود.

 

دکتر ماندانا حجازی
متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان - دارای بورد تخصصی، عضوو هیئت علمی دانشگاه

( ارتودنسی اطفال - فیشور سیلانت - فلوراید تراپی - فضانگهدارها - روکش دندان شیری - عصب کشی دندان شیری - دنـدانپزشکی تحت بیهـوشی)