متخصص دندانپزشکی اطفال کرج

متخصص دندانپزشکی اطفال کرج

متخصص دندانپزشکی اطفال کرج : دندان ها جزء مهم ترین عضوهایی است که در بدن وجود دارد به همین علت به والدین توصیه می شود برای اینکه کودک شان دارای دندان های سالم و زیبا در بزرگسالی باشد آن ها را به بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال ببرند تا به دندان های آن ها رسیدگی شود.

والدین به این نکته توجه داشته باشند که کودک خود را بهتر است برای درمان نزد یک متخصص دندانپزشکی اطفال ببرند چرا که یک دندانپزشک کودکان نحوه برخورد و دانش کافی در خصوص درمان های مخصوص کودکان را دارد و می تواند بهترین روش درمانی را برای او انتخاب کند.

همچنین به دلیل اینکه یک متخصص دندانپزشکی کودکان آموزش های لازم را در خصوص روانشناسی کودکان و نحوه برخورد با آن ها را دیده می تواند مانع از ترس و اضطراب کودک شود و او را برای درمان آماده نماید.

 

متخصص دندانپزشکی اطفال کرج

 

بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال کرج

والدین در خصوص درمان دندان های کودک خود بهتر است به دندانپزشکی که نزدیک محل سکونت آن ها است مراجعه کنند تا به راحتی بتوانند جلسات معاینه و درمان را به طور مرتب بروند و در صورت بروز مشکلات ناگهانی دهان و دندان دسترسی سریع به متخصص دندانپزشکی کودک خود داشته باشند.

دکتر ماندانا حجازی یکی از بهترین متخصصین دندانپزشک اطفال در کرج می باشند که پس از اتمام دوره دندانپزشکی با رتبه عالی در دوره تخصص دندانپزشکی اطفال پذیرفته شده و این دوره را با موفقیت سپری کرده است.

ایشان با دادن آزمون بورد تخصصی توانسته اند بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان خود را بگیرند و در حال حاضر به عنوان مدرس در دانشگاه و دندانپزشکی شبانه روزی کودکان در کرج فعالیت می کنند.

انتخاب متخصص دندانپزشکی کودکان در فردیس کرج

 • برای انتخاب یک متخصص دندانپزشکی اطفال در کرج راه های متفاوتی وجود دارد که از متداول ترین آن ها می توان به پرس و جو از دوستان وآشنایان و جستجو در گوگل اشاره کرد.
 • شما با مراجعه به وب سایت دندانپزشک اطفال مورد نظرتان می توانید درباره انها اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.
 • همچنین می توانید برای مشاوره از طریق تماس تلفنی یا شبکه های اجتماعی با آن ها ارتباط برقرار کنید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب دندانپزشک اطفال را به کودک خود بسپارید و به همین منظور او را به مطب دندانپزشک مورد نظر برده تا با او صحبت کند.
 • در صورتی که کودک دندانپزشک خود را انتخاب کند هنگام مراجعه و درمان رفتارهای غیر عادی نشان نمی دهد و کمتر دچار استرس و ترس می شود.

مرکز دندانپزشکی کودکان در کرج

 • یک مرکز یا درمانگاه دندانپزشکی کودکان کرج باید دارای چهار فضای مجزا باشد.
 • محیط دندانپزشکی باید به گونه ای باشد که کودک در آن جا احساس خستگی و کلافگی نکند به همین منظور توصیه می شود که اتاق انتظار کودکان جدا بوده و در آن از پوسترها و اسباب بازی های مورد علاقه کودکان استفاده شود.
 • اتاق انتظار کودکان باید از اتاقی که درمان و معاینه دندان انجام می شود فاصله داشته باشد تا صدای دستگاه باعث ترس کودک نشود.
 • همچنین یک مرکز دندانپزشکی کودکان باید دستگاه های مخصوص برای درمان کودکان خاص و ناتوان داشته باشد تا بتوان دندان آن ها را به راحتی و بدون اذیت شدن درمان کرد.

هزینه متخصص دندانپزشکی اطفال چقدر می باشد؟

هزینه درمان توسط متخصص دندانپزشکی کودکان با توجه دستمزد دندانپزشک کودکان ، نوع عارضه و روش درمان ، هزینه داروها و عکسبرداری و غیره تعیین می شود.

متخصص دندانپزشکی اطفال کرج

ویژگی متخصص دندانپزشکی اطفال

 1. بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال ، پزشکی است که توانایی ایجاد حس اعتماد و صمیمت در کودکان را داشته باشد و بتواند آن ها را به امور دندانپزشکی علاقمند کند.
 2. متخصص دندانپزشک کودکان ، باید علاوه بر در نظر گرفتن وضعیت حال دندان های کودکان ، وضعیت آینده دندان های آن ها را نیز در نظر بگیرد.
 3. متخصص دندانپزشک کودکان ، پزشکی است که از تحمیل روش های درمانی اضافی به والدین خودداری کرده و بهترین روش درمانی در کوتاه ترین زمان را به آن ها پیشنهاد دهد.
 4. متخصص دندانپزشک کودکان ، باید توانایی بر طرف کردن ترس کودکان را داشته باشد.
 5. متخصص دندانپزشک کودکان ، باید در برابر کودکان صبور بوده و در برابر بازیگوشی و ترس کودکان با آرامش با آن ها رفتار کند.

خدمات متخصص دندانپزشکی اطفال

دکتر ماندانا حجازی ، متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان ، دارای بورد تخصصی و عضو هیئت علمی دانشگاه می باشند و خدماتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است را ارائه می دهند :

 • ارتودنسی اطفال
 • فیشور سیلانت
 • فلوراید تراپی
 • فضانگهدارها
 • روکش دندان شیری
 • عصب کشی دندان شیری
 • دنـدانپزشکی تحت بیهـوشی

فیشورسیلانت :

منظور از فیشور سیلانت ، یک لایه جهت محافظت بر روى دندان ها می باشد که به منظور کاهش پوشیدگی دندان ها استفاده می شود ؛ این روش درمانی ایمن و بدون درد می باشد و باید توسط متخصص دندانپزشک اطفال ، انجام گیرد.

فیشور سیلانت ، ماده اى سفيد رنگ بر روى شيار دندانهاست كه  با قرار گیری بر روی دندان ها از ورود مواد غذایی و باکتری در شیار های دندان ها جلوگیری کرده و بدین ترتیب از بروز پوسیدگی در دندان ها جلوگیری می کند.

سن مناسب مراجعه به متخصص دندانپزشک کودکان

طبق توصیه دندانپزشکان اطفال ، بهترین زمان مراجعه به دندانپزشک کودکان پس از رویش اولین دندان های شیری می باشد.

بسیاری از والدین به وضعیت دندان های شیری ، اهمیت نشان نمی دهند ؛ چرا که آن ها را بىاهمیت می دانند ، در صورتی که این گونه نیست و دندان های شیری از اهمیت بالایی برخوردارند؛ زیرا در صورت پیشرفت خرابی دندان های شیری ، خرابی آن ها به دندان های دائمی رسیده و در این صورت احتمال خراب شدن آن ها نیز وجود دارد.

در صورت از بین رفتن دندان های شیری نیز فضای خالی به وجود آمده توسط سایر دندان ها اشغال شده و بدین ترتیب فضای کافی جهت رویش دندان های دائمی وجود نداشته و دندان ها نامرتب می شوند.