متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج

متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج

متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج : والدینی که به دنبال بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج هستند بهتر است این مقاله را مطالعه کنند تا اطلاعات مفیدی درباره نحوه انتخاب متخصص دندانپزشکی کودکان و معیارهای انتخاب او به دست آورند.

بهتر است بدانید یک متخصص دندانپزشکی اطفال پس از اتمام دوره دندانپزشکی عمومی خود با شرکت در آزمون تخصص می تواند یکی از ده رشته تخصصی دندانپزشکی را انتخاب کند که دندانپزشکی کودکان نیز جزء آن ها باشد.

خدماتی که در مرکز دندانپزشکی کودکان در کرج ارائه می شود:

 • ارتودنسی کودکان
 • ارتودنسی پیشگیری
 • فلورایدتراپی
 • جرمگیری
 • سفید کردن دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • عصب کشی
 • کشیدن دندان
 • هدایت رفتاری کودکان
 • و غیره.

در مورد خدمات ارائه شده در دندانپزشکی کودکان به طور جداگانه در مقالات جامعی توضیح داده ایم و در وب سایت موجود است، برای مطالعه می توانید به آن مراجعه کنید.

متخصص دندانپزشکی کودکان در فردیس کرج :

فردیس جزء یکی از مناطق پرجمعیت کرج می باشد، کسانی که در این منطقه می خواهند کودک خود را به دندانپزشکی کودکان ببرند، در يافتن دندانپزشكى اطفال فرديس دچار مشكل خواهند شد .

چرا كه تعدادى كلينيك دندانپزشكى در فرديس كرج وجود دارد كه خدمات دندانپزشكى كودكان را به بيماران ارائه مى كند. اما متأسفانه هيچ مطب دندانپزشكى اطفال در فرديس وجود ندارد. بنابراين بسيارى از والدين براي يافتن متخصص دندانپزشكى كودكان به كرج مراجعه كنند.

دکتر ماندانا حجازی جزء یکی از بهترین متخصصین دندانپزشکی کودکان هستند که در کرج فعالیت می کنند. مردم كرج می توانند با تماس با کلینیک و مراجعه حضوری اقدام به معاینه و درمان مشکلات دندانی و دهانی کودک خود کنند.

 

متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج

 

دندانپزشکی شبانه روزی کودکان در کرج :

گاهى به دليل سهل انگارى يا عدم توجه به بهداشت دهان و دندان كودكان پوسييدگى هايي در دندان كودكان ايجاد مى شود كه در صورت عدم درمان مى تواند به سرعت منجر به ايجاد درد دندان شيرى، آبسه دندان شيرى و در آخرين مرحله تبديل به سلوليت شود.

بنابراين بسيارى از مواقع به دليل ايجاد ناگهانى اين عوارض ، والدين ممكن است براى كاهش درد كودكان خود به دنبال يك دندانپزشكى شبانه روزى كودكان در كرج باشند، زيرا بسيارى از كودكان ممكن است به دليل درد دندان از خوردن و آشاميدن خوددارى كنند كه خود اين وضعيت، شرايط را بدتر كرده و منجر به تب شديد و بى حالى در كودك مى شود.

همچنين اين عفونت ها مى تواند به سرعت پيشرفت كرده و منجر به وخيم تر شدن اوضاع شود. بنابراين يافتن يك كلينيك شبانه روزى كودكان در كرج مى تواند بسيارى از اين مشكلات را برطرف نمايد.

نحوه انتخاب متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج :

در مقالات مرتبط درباره نحوه انتخاب دندانپزشک کودکان و ویژگی های او صحبت کردیم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید، اما حتما به موارد ذیل توجه داشته باشید:

متخصص دندانپزشكى كودكان در كرج تنها به درمان كودكان مى پردازد ولى يك دندانپزشك در كرج ممكن است كه علاوه بر كودكان، اقدام به درمان بزرگسالان نيز نمايد.

عنوان جراح و دندانپزشك تنها به كسانى اطلاق مى شود كه بعد از يك دوره شش ساله عنوان دكتراى دندانپزشكى عمومى را به دست آورده اند اما يك متخصص دندانپزشكى كودكان بعد از شش سال، سه سال نيز دوره تخصص دندانپزشكى كودكان خود را بنابراين تنها كسانى كه در مهر خود از عنوان متخصص استفاده مى كنند، داراى مدرك تخصصى دندانپزشكى كودكان مى باشند.

هنگام انتخاب دندانپزشک اطفال حتما نظر کودک خود را بپرسید و اجازه دهید کودک تان محیط دندانپزشکی را مشاهده کند و تصمیم بگیرد.

والدین خود با متخصص دندانپزشکی اطفال صحبت کرده و رفتار او را بررسی کنند.

محیط دندانپزشکی را نیز مشاهده کنید که مناسب کودک شما باشد و تجهیزات مناسب برای ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان را داشته باشد.

حتما محیط دندانپزشکی دارای اتاق انتظار جداگانه و مخصوص کودکان باشد تا آن ها در آنجا متوجه گذر زمان نشوند.

محیط دندانپزشکی برای کودکان معلول و  ناتوان نیز مناسب باشد.

 

 

متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج

هدایت رفتاری کودکان در دندانپزشکی

امروزه با آموزش هایی که به والدین و کودکان داده می شود باعث شده که کودک از مراجعه به دندانپزشکی لذت ببرد و نسبت به قبل دچار ترس و اضطراب نشود.

برای هدایت رفتاری کودکان ، فرد باید درک کافی از نوع رفتارهای کودک داشته باشد، یک متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان در دوره تخصص خود با روانشناسی کودکان آشنا شده و به همین علت می تواند والدین را به درستی راهنمایی کند و میزان ترس و اضطراب در کودک را کاهش دهد.

طبق بررسی های انجام شده متخصصین متوجه شده اند که منشاء اصلی نگرانی های کودک هنگام مراجعه به دندانپزشکی ، خانواده است.

به عنوان مثال برخی از والدین برای تهدید کودک اقدام به ترساندن کودک از آمپول و دکتر می کنند که این باعث ایجاد ذهنیت منفی و ترسناک در کودک می شود.

همچنین برخی از والدین از تجربیات بد خود را از دندانپزشکی در مقابل کودک بازگو می کنند که می تواند در کودک استرس ایجاد کند.

بنابراین توصیه ما به والدین محترم این است که هنگام صحبت و برخورد با کودک دقت کافی را داشته باشند.

مواردی که باعث کاهش ترس کودک از دندانپزشکی کودکان می شود به شرح ذیل است:

 • محیط دندانپزشکی کودکان به گونه ای طراحی شده باشد که مناسب کودکان باشد و کودک با حضور در آن محیط احساس آرامش کند.
 • والدین برای آشنایی کودک با محیط دندانپزشکی برای او ویدیوها و کتاب های مرتبط تهیه کنند یا اسباب بازی های دندانپزشکی خریده و درباره دندانپزشکی و فواید مراجعه به آن به کودک توضیح دهند.
 • خاطرات و تجربیات بد خود را به کودک تعریف نکنند و اجازه ندهند اطرافیان شان نیز این کار را انجام دهند.
 • کودک را به هیچ وجه از دکتر و آمپول نترسانید.
 • با رعایت موارد فوق دیگر هنگام مراجعه به دندانپزشکی کودک رفتارهای نامناسبی از خود نشان نمی دهد و باعث می شود که با معاینه و درمان به موقع دندان های زیبایی در کودکی و بزرگسالی داشته باشد.

اهمیت مراقبت از دندان

مراقبت از دندان ها جزء مهم ترین مواردی است که والدین باید به آن توجه کنند و به کودک خود نیز آموزش دهند.

در دوران کودکی والدین باید با رعایت مواردی که دندانپزشک توضیح می دهد سلامت دندان های کودک را حفظ کند بنابراین در موقع خواب از دادن شیر و شیشه شیر یا پستانک به کودک خود پرهیز کنید.

پس از هر بار شیر دادن با یک دستمال مرطوب و نرم لثه کودک را تمیز کنید.

پس از رویش دندان های کودک با مسواک های انگشتی برای مسواک زدن دندان های کودک استفاده کنید و با بزرگ تر شدن کودک نحوه صحیح مسواک زدن را به او آموزش دهید.

همچنی با رویش اولین دندان های شیری کودک را برای معاینه و چکاپ به دندانپزشکی اطفال ببرید.

 

متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج

 

هزینه درمان دندانپزشکی کودکان چقدر می باشد؟

هزینه درمان دندانپزشکی کودکان با توجه به دستمزد بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، نوع درمان و شدت آن ، تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان و غیره تعیین می شود.

اما بايد در نظرداشت برخلاف تصورعموم مردم كه صرف هزينه براى دندان هاى شيرى كه قرار است در آينده بيوفتند، كارى بيهوده است، وجود اين دندانهاى شيرى تضمين كننده رويش مناسب و صحيح دندان هاى دائمى در آينده است و در صورت زود از دست رفتن اين دندانها ،  رويش دندانهاى دائمى دچار اختلال خواهد شد.

همچنين ايجاد يك عادت بهداشتى در كودكى مانند مراقبت از دندانها و مسواك زدن سبب مى شود در آينده نيز كودك از دندانهاى دائمى خود مراقبت كند.

پوسيدگى هاى دندانهاى شيرى در صورت عدم درمان سبب خواهد شد كه باكتريهاى پوسيدگى زا همچنان در دهان كودك باقى بمانند و بعد از رويش دندانهاى دائمى در صورت تغذيه و بهداشت نامناسب اين باكتريها با فعاليت خود سبب پوسيدگى دندانهاى دائمى شوند.

همچنين در صورتی که کودک نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشد می توانید هزینه آن را به صورت اقساطی پرداخت کنید.