متخصص دندان كودكان در كرج

فهرست مطالب

متخصص دندان كودكان در كرج

متخصص دندان كودكان در كرج : بسیاری از والدین به دنبال یک متخصص دندانپزشکی کودکان در محل زندگی خود مى گردند ، تا به راحتی بتوانند کودک خود را برای معاینه به آنجا ببرند.

به عنوان مثال ؛ ممکن است سوالاتی همچون بهترین متخصص دندان كودكان در كرج کیست ؟ یا چگونه می توان بهترین دندانپزشكى كودكان در  کرج را انتخاب کرد ؟ در این مقاله می خواهیم به پاسخ اين سوالات بپردازیم.

متخصص دندان كودكان در كرج

متخصص دندان كودكان در كرج

یک متخصص دندان کودکان ( متخصص دندان كودكان در كرج ) پس از گذراندن دوره ٦ ساله دندانپزشکی عمومى و پس از قبولى در آزمون ، وارد دوره ٣ ساله تخصص دندانپزشکی کودکان می شود ؛ در  طى اين دوره ، متخصص دندان كودكان با روانشناسى كودك آشنا مى شود و روش هاى برقرارى ارتباط با كودكان را مى آموزد.

همچنين ؛ متخصص دندان كودكان با بيماري هاى كودكان و نحوه درمان آن ها آشنا مى شود ؛ در طى اين دوره با گذراندن واحدهاى درسى مختلف ، با تمامى جنبه هاى درمانى كودكان ، آشنا شده و تجربه و مهارت درمان تحت شرايط مختلف را پيدا مى كند.

 بهترین متخصص دندان كودكان در كرج

يك متخصص دندانپزشکی کودکان خوب ، بايد مهارت درمان كودكان مختلف را داشته باشد ؛ متخصص دندانپزشكى كودكان خوب ، بايد تمامى امكانات و تجهيزات به روز را براى درمان كودكان استفاده نمايد.

بهترين متخصص دندان كودكان در كرج ، كسى است كه توانايي برقرارى ارتباط با كودكان را داشته باشد و در برخورد با كودكان صبر و حوصله داشته باشد و با  استفاده از روش هايي كه آموخته است ، سعى در ايجاد همكارى در كودكان نمايد.

در صورتی که والدین در درمان کودک خود سهل انگاری کرده بودند ، متخصص دندان كودكان نبايد آن ها را سرزنش کنند ، بلكه بايد با آموزش آن ها ، اهميت درمان و نگهداري دندان هاى شيرى را به آن ها گوشزد كند و آن ها را به مراقبت و نگهدارى دندان هاى شيرى ترغيب كند.

متخصص دندان كودك ، بايد با استفاده از روش هاى كمك آموزشى مختلف ، روش هاى مسواك زدن كودكان را به والدين آموزش دهد و با توضيحات كامل در رابطه با روش هاى درمانى دندانپزشكى كودكان ، والدين را به پيگيري و درمان دندان هاى كودك شان تشويق كند.

 بهترین متخصص دندان کودکان در کرج

متخصص دندانپزشكى كودكان ، بايد بهترین روش درمانی را برای کودک انتخاب کند ؛ گاهى برخى از كودكان با صرف وقت و جلسات متعدد ، آمادگى لازم جهت انجام درمان هاى دندانپزشكى را پيدا مى كنند ؛ گاهى نيز با وجود تمام تلاش هاى متخصص دندان كودكان براى ارتباط با كودك ، همكارى لازم بدست نمى آيد.

بنابراين ؛ متخصص دندان كودكان درمان دندانپزشكى تحت بيهوشى را به والدين توصيه مى كند ؛ بسيارى از والدين ، با تصور خطرات ناشى از بيهوشي ، ممكن است مخالف انجام اين درمان باشند ؛ اما متخصص دندان كودكان در كرج به والدين توضيح خواهد داد كه انجام درمان دندانپزشكى در شرايط پر استرس براى كودك ، بسيار تأثير گذار خواهد بود و سبب مى شود اين اضطراب از دندانپزشكى در آينده نيز در كودك باقى بماند و هميشه از رفتن به دندانپزشكى امتناع كند.

بنابراين ؛ در صورت سالم بودن كودك از لحاظ جسمانى ، بهترين گزينه درمانى براى كودك غير همكار ، درمان دندانپزشكى با بيهوشي است ؛ دندانپزشكى بدون اضطراب سبب خواهد شد ، درمانى ايده ال براى كودك انجام شده و تكامل ذهنى كودك نيز مختل نمى شود و هيچ خاطره بدى از دندانپزشكى براى او ايجاد نخواهد شد.

آرام بخشى ( سديشن ) در دندانپزشكى

با توجه به افزايش پوسيدگى هاى زود هنگام در سنين پايين در كودكان ، نياز به درمان اين كودكان نيز افزايش يافته است ؛ به دليل سن كم ، اين كودكان قادر به همكارى با متخصص دندانپزشكي كودكان نيستند.

اما به دليل پوسيدگى هاى ايجاد شده و گاهاً درد و ناراحتي ناشي از اين پوسيدگى ها ، اين كودكان نيازمند درمان هستند ؛ بنابراين ، تنها روش براي درمان كودكان كم سن و سال ، استفاده از روش هاى آرامبخشي و سديشن در دندانپزشكى يا حتى دندانپزشكى با بيهوشي مى باشد ؛ اين روش در كودكان با معلوليت هاى ذهنى و جسمى نيز يكى از روش هاي درمانى است.

در روش سديشن در دندانپزشكى ، با استفاده از داروهاى مختلف ، به اصطلاح خواب كردن كودك ، انجام شده و  كودك آرام شده و اضطراب و احساس درد را به حداقل مى رساند ؛ استفاده از اين روش در كودكان كم سن يا كودكان با ناتوانى و معلوليت ذهنى توصيه مى شود.

اما بايد در نظر داشت ؛ به دليل احتمال ايجاد آرام بخشى عميق و نياز به تجهيزات مانيتورينگ ، استفاده از اين روش تنها براى كودكانى كه نيازهاى درمانى كمي دارند ، توصيه مى شود و در تمام اين مدت بايد كودك تحت نظر باشد.

يك متخصص دندان كودكان در كرج ، بايد در كلينيك هاى مجهز به تجهيزات كامل اتاق عمل سديشن را انجام دهد تا در صورت ايجاد آرام بخشى عميق ، امكان كنترل شرايط وجود داشته باشد.

متخصص دندان كودكان در كرج

دندانپزشكى تحت بيهوشى

يكى ديگر از روش هاى درمان كودكان كم سن و سال يا كودكان داراي ناتونى و معلوليت ، درمان دندانپزشكي تحت بيهوشى است ؛ در اين روش ، پس از بيهوش كردن كامل كودك ، تمامى نيازهاى درمانى او در طي يك جلسه بيهوشى ، انجام خواهد شد.

در دندانپزشكى تحت بيهوشى ، كودك كاملاً بيهوش شده و تحت كنترل دستگاه ها بوده و در تمام مدت ، متخصص بيهوشى وضعيت او را مانيتور مى كند ؛ در صورتى كه متخصص دندانپزشكي كودكان ، درمان دندانپزشكى تحت بيهوشى را براى يك كودك ضروري بداند ، تمامى توضيحات لازم در اين زمينه را به والدين داده و سپس ، بررسي هاى لازم براى انجام اين درمان را انجام مى دهد.

دندانپزشكى با بيهوشى در كودكانى قابل انجام خواهد بود كه از نظر سيستميك سالم بوده و سابقه هيچگونه بيمارى ؛ مانند بيمارى هاى قلبى را نداشته باشند ؛ بنابراين متخصص دندان كودكان در كرج ، آزمايش هاى لازم براي بررسي شرايط كودك را نوشته و با متخصص اطفال مشاوره مى نمايد ؛ سپس ، در صورتى كه تمامى نتايج سالم بودن كودك را از هر جهت نشان دهند ، اقدام به درمان مى نمايد.

عوارض بيهوشى در دندانپزشكى

در روش درمان دندانپزشكي با بيهوشي ، از داروهاى مختلفى به شكل تزريقي استفاده مى شود ؛ زمانى كه پيشنهاد درمان دندانپزشكى تحت بيهوشى داده مى شود ، والدين ، بسيار نگران و مضطرب مى شوند.

تصور بيهوش كردن كودك ، والدين را به وحشت مى اندازد ؛ اما بايد توضيح داد كه قبل از انجام درمان دندانپزشكى با بيهوشى ، متخصص دندان كودكان آزمايشاتى براى بررسي سلامت كودك تجويز مى كند .

در صورتى كه مشكلى يافت نشود و كودك ، به لحاظ جسمانى سلامت كامل داشته باشد ، خطرى كودك را تهديد نخواهد كرد ؛ اما بايد دانست ، مانند هر دارويي كه در صورت استفاده ممكن است عوارضي مانند تهوع و استفراغ داشته باشد ، دندانپزشكى با بيهوشى نيز ممكن است اين عوارض را داشته باشند كه احتمال ايجاد اين علائم ، بسيار كم است و معمولاً قابل پيشگيري و درمان است.

متخصص دندان كودكان در كرج

دندانپزشكى تحت بيهوشي در كرج

بسيارى از كودكان با متخصص دندان كودكان در كرج ، خود براى درمان همكارى نمى كنند و بنابراين ؛ نياز به انجام درمان  دندانپزشكي تحت بيهوشى دارند ؛ كودكان شهر كرج نيز از اين قاعده مستثني نبوده و گاهاً براى درمان دندانپزشكى خود نياز به بيهوشى دارند.

در شهر كرج ، تنها چند كلينيك و بيمارستان تخصصى دندانپزشكى تحت بيهوشي وجود دارد ؛ بنابراين ، يافتن بهترين كلينيك دندانپزشكى با بيهوشى در كرج براي بسيارى از والدين مشكل بوده و نياز به كم دارند.

توصيه ما به اين والدين اين است كه ابتدا ، با مراجعه به كلينيك تخصصي دندانپزشكى كودكان ، كودك خود را به دندانپزشك متخصص كودكان نشان داده تا او بعد از معاينه كودك و در صورت نياز به درمان دندانپزشكى تحت بيهوشى ، او را به اين مراكز جهت درمان ارجاع دهند.

دندانپزشكى تحت بيهوشى در كرج ، چند سالى است كه در حال انجام مى باشد و كلينيك هاى تخصصى دندانپزشكى تحت بيهوشى كرج امكانات لازم براى انجام درمان را فراهم نموده اند.

اما ضروري است ؛ والدين ، از متخصص دندانپزشكى كودكان خود بخواهند تا آن ها را به بهترين كلينيك هاى تخصصى دندانپزشكى تحت بيهوشى معرفي نمايند ؛ زيرا ، متخصص دندانپزشكى كودكان به دليل انجام اين كار ، شرايط و امكانات اين مراكز را مى شناسد و به دليل اهميت كار ، سعى در درمان كودكان در بهترين مراكز مى نمايد.

متخصص دندان کودکان در کرج

دکتر ماندانا حجازی ، متخصص دندان كودكان در كرج و فردیس هستند که در سال ۸۳ با قبولی در آزمون وارد دوره عمومی دندانپزشکی شده و در سال ۹۱ و پس از قبولی در دوره دستیاری با رتبه عالی ، وارد دوره تخصصی دندانپزشکی اطفال شدند و در سال ۹۴ ، به عنوان هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی قزوین منسوب شدند.

دكتر ماندانا حجازى ، در حال حاضر در كلينيك تخصصى دندانپزشكى كودكان كرج خود به درمان كودكان مى پردازد ؛ دكتر ماندانا حجازى ، علاوه بر درمان كودكان در كلينيك تخصصى دندانپزشكى كودكان خود ، براى درمان كودكان غير همكار ، اقدام به درمان دندانپزشكى با بيهوشى در كرج مى نمايد.

سوالات رایج دندانپزشکی اطفال

کودکان چند دقیقه باید دندان های خود را مسواک بزنند ؟

طول روند مسواک زدن کودکان ، معمولا حداقل ٢ دقیقه بايد طول بکشد.

از چه سنی دندان های شیری کودکان ، شروع به رشد می کنند ؟

رشد دندان های شیری کودکان ، از ۶ ماهگی شروع شده و تا ۳ سالگی ادامه دارد.

لازم به ذکر است ؛ تعداد دندان های شیری کودکان ، ۲۰ عدد می باشد و ممكن است دندان هاى قرينه با فاصله زمانى شش ماهه نسبت به هم رويش يابند.

بهترین دندانپزشک اطفال کیست ؟

ما در متن فوق ؛ به طور مفصل در رابطه با بهترین دندانپزشک کودکان و ویژگی ایشان توضیح داده ایم ، با خواندن آن به اطلاعات کاملی دست پیدا می کنید.

زمان رویش دندان های دائمی کودکان چه سنی است ؟

معمولا سن رشد دندان های دائمی در کودکان ، از ٦ تا ١٢سالگی می باشد ؛ تعداد دندان های دائمی ، ٣٢ عدد است.

روش های جلوگیری از پوسیدگی دندان چیست ؟

روش های متفاوتی ؛ هم چون فلوراید تراپی ، فیشورسیلانت و غیره به منظور جلوگیری و درمان پوسیدگی دندان به کار می رود ، زمانی که شما به متخصص دندانپزشک کودکان مراجعه کنید ؛ او با توجه به شرایط فرزند شما بهترین روش را به شما پیشنهاد می دهد.

بهترین زمان برای ویزیت دندان کودکان ، چه سنی می باشد ؟

توصیه می شود پس از رویش اولین دندان شیری کودک ، والدین به متخصص دندانپزشک اطفال مراجعه کنند.

خرابی دندان های شیری در سلامت دندان های دائمی تاثیر گذار است ؟

بله ، سلامت دندان های دائمی کودکان ، وابسته به سلامت دندان های شیری آن ها می باشد ؛ در نتیجه ، مراقبت از دندان های شیری ، بسیار با اهمیت است.

متخصص دندان كودكان در كرج

والدین چگونه باید مراقب دندان های شیری کودکان باشند ؟

بهترین اقدام جهت حفظ سلامت دندان های شیری کودکان ، مراجعه به دندانپزشک اطفال و انجام توصیه های او می باشد.

موارد تاثیر گذار در پوسیدگی دندان کدام اند ؟

برای نمونه ؛ مصرف بیش از حد مواد غذایی شیرین و چسبناک ، به مرور زمان باعث پوسیدگی دندان ها می شود.

آیا استفاده از قطره آهن باعث خراب شدن دندان کودکان می شود ؟

قطره آهن ، عامل خرابی دندان کودکان نیست ؛ تنها به علت وجود رنگدانه ها ، ممکن است باعث تغییر رنگ دندان ها شود ؛ توصیه می شود ؛ برای جلوگیری از تغییر رنگ دندان ها ، بعد از مصرف قطره آهن ، دهان کودک را بشویید.

والدین از چه زمانی باید به بهداشت دهان کودکان توجه نشان دهند ؟

بهداشت دهان و دندان کودکان ، حتی قبل از رویش دندان های شیری اهمیت بسیار بالایی دارد ؛ پس از رویش اولین دندان شیری ، والدین باید آن ها را با استفاده از مسواك مرطوب تمیز کنند.